Rate this post

Film jako dzieło

Film to dzieło sztuki, wytwór kulturalny. Najwięcej filmów kręci się w Hollywod oraz w Bollywood. Film jako produkt składa się z poszczególnych części, czyli z następujących po sobie po kolei – ujęć. Ujęcia to sceny, które się nakręca przy użyciu odpowiedniej jakości sprzętu. Warto dodać, że wybitni twórcy filmowi oraz kinowi, tworzą filmy, które mają swoje fankluby oraz bardzo wielu zwolenników. Wyróżnia się kilka typów filmów, w ty film fabularny, film animowany, film dokumentalny oraz film oświatowy a także film krótkometrażowy oraz film pełnometrażowy.

Od tego jaki jest rodzaj filmu, zależy to jak jest napisany scenariusz oraz jacy aktorzy dobierani są do odgrywania głównych ról. Warto dodać, że film jako produkt jest oceniany na bardzo wielu konkursach oraz festiwalach filmowych. Takie festiwale organizowane są na całym świecie, przy czym najbardziej renomowane są nagrody, które przyznawane są podczas takich imprez jak: Oskary oraz nagrody przyznawane podczas festiwali w Berlinie czy też podczas festiwali w Cannes.

Sztuka filmowa jest bardzo trudna. Tak więc osoby, które chciałyby kręcić filmu oraz pracować przy produkcji filmów, muszą mieć opanowany warsztat oraz powinny mieć do dyspozycji bardzo dobrej jakości sprzęt. Gatunki filmowe oraz filmy a także twórczość reżyserów, aktorów a także scenarzystów oceniana jest a także analizowana przez historyków sztuki, a także filmoznawców oraz kulturoznawców. Odrębną niszą filmową są wszystkie filmy, które nakręcane są przez młodych twórców w tym przez studentów. Poza tym obok działalności studentów sporym zainteresowaniem cieszą się także filmy nakręcane w ramach działania kina niezależnego. Takie produkcje nakręcane są z reguły przy nakładzie bardzo małej ilości środków, oraz grają w nich tylko aktorzy amatorzy. Cyklicznie organizowane są zarówno festiwale filmów fabularnych, jak także filmów dokumentalnych oraz wielu innych. Warto uczestniczyć w cyklicznych pokazach filmów!
Tagi dodane przez autora tego wpisu: dzieło sztuki, film, sztuka