Znane filmy

Znane filmy

Spośród jednych z najbardziej znanych filmów jest Wesele. Wesele to film fabularny, który nakręcono w 1972 roku. Jest to ekranizacja dramaty Stanisława Wyspiańskiego, pt. Wesele. W rolach głównych zagrali tacy znani aktorzy jak: Daniel Olbrychski oraz Ewa Ziętek a także Andrzej Łapicki oraz Gabriela Kownacka. Kolejnym jednym z bardziej kultowych filmów jest polska produkcja „ Ziemia Obiecana”. Film ten jest ekranizacją znanej powieści Władysława Reymonta.

Jest to jedna z bardziej znanych oraz cenionych adaptacji powieści. Film kręcony był na terenie Łodzi, z wykorzystaniem pozostałych bardzo cennych zabytków architektonicznych. Film ten został nakręcony w 1974 roku, w reżyserii Andrzeja Wajdy. W rolach głównych zagrali najbardziej znani aktorzy, w tym tacy jak Daniel Olbrychski czy Wojciech Pszoniak. Do kolejnych bardzo znanych filmów należą także takie filmy jak: „Powiększenie” Antonioniego oraz filmy Krzysztofa Kieślowskiego, takie jak Dekalog oraz tryptyk składający się z części: Biały, Niebieski oraz Czerwony. Reżyser za nakręcenie takich filmów, w koprodukcji polsko- francuskiej został nagrodzony wieloma nagrodami na najbardziej znanych oraz cenionych festiwalach filmowych. Gorąco został przyjęty także przez widzów.

Znane filmy to także takie jak: filmy nakręcone przez Woody Alenna, twórcę takich filmów jak: Annie Hall. Kolejnymi bardzo znanymi produkcjami filmowi są filmy F. Felliniego w tym „Osiem i pół”, film którego fabuła dotyczy Duida, reżysera filmowego, któremu brak pomysłu na to, aby napisać scenariusz. Inspiracją dla niego ma być młoda aktorka – Claudia. Poza tym inspiracji do tego, aby stworzyć film szuka także we własnych wspomnieniach oraz przeżyciach. W filmie tym zagrali jedni z najbardziej docenianych aktorów, tacy jak: Marcello Mastroianni, Anouk Aimee oraz Claudia Cardinale a także Gudio Alberti. W dużych centrach kinowych oraz także w tych małych kinach organizowane są cyklicznie pokazy filmów, w tym w ramach pokazów filmów kultowych oraz tych, które nazywane są arcydziełami kinematografii światowej.
Tagi dodane przez autora tego wpisu: filmy, gwiazdy, produkcja, znane

Categories: Rozrywka i Hobby

Comments are closed.

Czym najlepiej osuszyć ściany?

Czym najlepiej osusz

Wilgoć w domu to problem, z którym boryka się wiele ...

Sprawdź dostępność Airmax Internet w Twojej okolicy

Sprawdź dostępnoś

Czy masz już dość niestabilnego połączenia internetowego? Czy marzysz o ...

testy prędkości a przeglądarki internetowe czy wybór ma znaczenie

Testy prędkości a

W dzisiejszym cyfrowym świecie, gdzie dostęp do informacji jest kluczowy, ...

Tajemnice i Atrakcje

Zakliczyn to niewielka, ale urocza miejscowość położona w województwie małopolskim, ...

Ustalanie Realnych O

W erze cyfrowej, gdzie technologia odgrywa kluczową rolę, prędkość dostępu ...